Sprzęt górski i wspinaczkowy - Alpamayo

Przejdź do głównej treści »

Alpamayo.eu - Sklep górski

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nawigacja kategorii:

Aktualnie przebywasz w:

szkoła na końcu swiata

Przekaż swoje punkty premiowe dzieciakom -
- pomóż zbudowań szkołę w Mustangu !

Robiąc zakupy w sklepie Alpamayo.eu, zbierasz punkty premiowe które możesz wykorzystać jako rabat przy kolejnych zakupach. Teraz masz też możliwość przekazać je na rzecz Fundacji "Szkoły na końcu świata"!!!

 

Wystarczy, że przy składaniu zamówienia wpiszesz w wyznaczonym polu ilość punktów, jakie chcesz przekazać Fundacji lub wyślesz nam taką informację mailem. Punkty zostaną automatycznie odjęte z Twojego konta. Uwaga, ważne: aby korzystać z programu punktów premiowych trzeba być ZAREJESTROWANYM użytkownikiem!

 

Pamietaj! Każdy przekazany 1pkt to 1zł dla dzieciaków z Mustangu!!!

 

O fundacji

Fundacja "Szkoły na końcu świata" działa od czerwca 2011 roku. Powstała po to, by pomagać dzieciom żyjącym w zacofanych i trudno dostępnych rejonach świata. Chcemy, by nasze wsparcie trafiało tam, gdzie lokalne władze o losie najmłodszych myślą najmniej albo wcale. Podróże do takich miejsc utrwaliły w nas przekonanie, że potrzeby dzieci są wszędzie takie same. Niezależnie od pochodzenia, wyznania i tradycji, w której wyrastają, zawsze potrzebują opieki, poczucia bezpieczeństwa i możliwości rozwoju. Jesteśmy przekonani, że wspieranie edukacji w rejonach borykających się z ubóstwem to nie tylko gest dobrej woli, ale przede wszystkim przejaw świadomej troski o przyszłość, także naszą.

 

Założyciele i Rada Fundacji

Projekt Jharkot
  • stypendia dla dzieci: roczny koszt nauki i pobytu w szkole jednego dziecka wynosi 60 tys. nepalskich rupii ( 2400 zł). Chcemy również wspierać dalszą edukację uczniów opuszczających szkołę w Jharkot i rozpoczynających naukę zawodu w większych miejscowościach.
  • wyposażenie szkoły: w tej chwili uczniowie najbardziej potrzebują nowego panelu słonecznego i jednego dachowego zbiornika na wodę (65 tys. nepalskich rupii, 2600 zł).
  • budowa nowej szkoły: stary buddyjski klasztor, choć piękny, nie zapewnia dzieciom odpowiednich warunków do nauki i spędzania czasu po lekcjach. Brak ogrzewania i bieżącej wody uniemożliwia im także pobyt w szkole w zimie. Konieczna coroczna kilkumiesięczna przeprowadzka dzieci i nauczycieli do położonej niżej Pokhary jest kosztowna. Oznacza także rozłąkę z rodzinami pozostającymi w Mustangu.

Kilka miesięcy temu dyrektor szkoły rozpoczął starania o budowę nowej, całorocznej szkoły z internatem, w której będzie miejsce dla 40 uczniów z Mustangu, a także odpowiednie zaplecze umożliwiające naukę i pobyt w Jharkot dzieciom i rodzicom z innych krajów. Grunt i wstępny projekt już są. Dzięki wykorzystaniu miejscowych materiałów nowy budynek będzie nawiązywał do lokalnej tradycji architektonicznej i wysokogórskiego krajobrazu wioski. Przede wszystkim jednak będzie funkcjonalny i ekologiczny, wyposażony w nowoczesne urządzenia pozyskiwania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (wiatr, słońce – to jedyne łatwo dostępne źródła energii w Mustangu). Odpowiadająca potrzebom liczba klas i dormitoriów, jadalnia umożliwiająca wspólne posiłki, sala modlitewna, pokoje dla nauczycieli i gości mają sprzyjać nauce i integracji.
Chcemy, by nowa szkoła w Jharkot stała się miejscem, w którym przebywanie jest frajdą, a także, by jej budynek stał się dla mieszkańców wsi powodem do dumy.

 

Jak możesz pomóc?

W bardzo prosty sposób…wystarczy, że wpłacisz na nasze konto dowolną sumę pieniędzy!

Nr konta 37 1140 2017 0000 4402 1276 9354

Możesz także przeznaczyć swoją pomoc na konkretny cel:
  • zostać fundatorem stypendium naukowego dla jednego z uczniów szkoły (wpisując imię i nazwisko dziecka z listy Dzieciaki z Jharkot). Miesięczny koszt pobytu i nauki w szkole jednego dziecka to 190 złotych. Sonam Wangdu tej jesieni rozpoczyna sześcioletni kurs w Tsering Art School przy klasztorze w Shechen (szkoła malowania thank, tybetańskich proporców religijnych). Miesięczne czesne to 1500 nepalskich rupii, czyli 56 złotych.
  • pomóc w zakupie wyposażenia dla szkoły. W tej chwili zbieramy środki na panel słoneczny i dachowy zbiornik na wodę. Dzięki tym urządzeniom życie dzieci stanie się po prostu łatwiejsze. Koszt obydwu urządzeń (wraz z transportem na miejsce) to 62 tys. nepalskich rupii, 2400 złotych.
  • przekazać środki na budowę nowej szkoły. Koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu prac nad projektem budynku.

Wszystkim darczyńcom dedykujemy proste przesłanie Dalajalmy:

 

Nawet drobne działania mogą przynieść ogromne skutki.
(Dalajlama, Droga do Oświecenia)

Zapraszamy!
Kontakt:
Fundacja "Szkoły na końcu świata"
www.szkolynakoncuswiata.org
KRS: 0000388584
NIP: 676 244 35 26
ul. Tyniecka30/7,
szkoła na końcu swiata